Obsah

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Komunikujte se sousedy efektivně, my vám s tím pomůžeme

Projekt Domovní internetové nástěnky (zkráceně DIN) jsme rozjeli před 2 lety. Jeho hlavní myšlenkou bylo vytvoření komunikačního kanálu, který by ulehčil a zkvalitnil komunikaci mezi jednotlivými obyvateli daného bytového družstva či SVJ. Tato myšlenka zahrnuje webovou stránku s jednoduchým ovládáním, s jedinečnou lehce zapamatovatelnou webovou adresou a minimálními ročními náklady.

V letošním roce spolek Pro náš dům slaví 15 let fungování projektu "Jak to dělají jinde" s mottem Návrat ke kořenům.“

Naším cílem je poukázat na myšlenky, se kterými jsme před lety začínali a znovu si je připomenout a ukázat v novém světle. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli po letech provozu změnit a zaktualizovat celý projekt domácích internetových nástěnek.

Při zamyšlení nad projektem DIN a možnosti jeho zlepšení jsme se nechali inspirovat dnešní dobou.  Kdybych chtěla popsat dnešní dobu jedním slovem, bylo by to slovo spěch. I když je to klišé, tak při pohledu z okna nevidím lidi na procházce nebo děti v parku, ale strhané, neustále spěchající osoby koukající do mobilního telefonu. Nikdo nemá čas posedět a povykládat s lidmi ve svém okolí. Jak může mít čas starat se o nějaký produkt, který je od roku 2014 tak nějak povinností?

Vy řeknete, my uděláme

Proto naším novým cílem je změnit stávají produkt na službu. Co to znamená? Obrazně řečeno: „Vy řeknete a my uděláme!“ Od teď uživatelům nabízíme kromě nástěnky i možnost, že se oni budeme starat místo nich. Jejich jedinou prací bude nám sdělovat svá přání a aktuality, které máme na nástěnku umisťovat. Tímto krokem se snažíme, aby nástěnka nebyla jen pouhou nutností a nástrojem, který vám krade čas. Proto se tato hlavní změna nepodepíše na ceně.  Ta zůstane stejná.

Další možnou změnou je možnost převodu dosavadní domény (adresy DINu) na subdoménu II. řádu, která by byla pod našimi webovými stránkami. Tato změna se může hodit pro subjekty, kterým se dosavadní cena DINu může zdát vysoká v porovnání s možnostmi free verzí na internetu. Tímto krokem dojde ke snížení ceny z toho důvodu, že vypadne pořizovací cena domény, která je dána pro každou samostatnou webovou stránku (doménu I. řádu). Možnost převodu na subdoménu, budou mít samozřejmě jak noví, tak současní uživatelé DINu.

Naším největším cílem je, aby všichni lidé bydleli v příjemném prostředí, zdravém, moderním, bezpečném. Aby takový dům dobře fungoval, je potřeba s lidmi uvnitř dobře komunikovat.

A abychom Vám k tomu pomohli nabízíme každému novému přidruženému členovi službu DIN zdarma, jako uvítací dárek.

Věřím, že díky těmto změnám se domovní internetová nástěnka stane více populárním a užívaným prvkem komunikace, mezi obyvateli jednotlivých domů.

Autor: Michaela Němcová

Pro náš dům, z. s.